Pomogliśmy

Chcemy też coś dawać innym. Bo bezdomny to człowiek, który nie tylko potrzebuje pomocy, ale może też dać coś od siebie. I to chcemy pokazać i sobie i innym. Srebra ani złota nie mamy, a tym co mamy dzielimy się z innymi. Możemy służyć wsparciem w modlitwie, chcemy również by wytwory naszych rąk wspierały słuszną sprawę. 
Poniżej znajdziesz listę akcji, w których wzięliśmy udział w ramach Pracowni Bezdomnych Rękodzielników:

 • pierwsza akcja:

XI edycja akcji „Orawa Dzieciom Afryki” (2012r.) - środki zebrane podczas tegorocznej czerwcowej akcji „Orawa Dzieciom Afryki” zostały przekazane na Dom dla Dzieci Ulicy we Freetown, w Sierra Leone. My tam byliśmy i przeznaczyliśmy kilkanaście naszych serduch.
 • druga akcja:

To koncert charytatywny na rzecz chorej Basi z Miastka zorganizowany w Miastku 29 września 2012r. w Miastku na Pomorzu. Wysłaliśmy Basi kilka naszych prac, które to trafiły na kiermasz organizowany podczas koncertu 
( tu link do informacji - www.pomocdlabasi.pl/koncert_przyjacele_dla_basi ).

 •   trzecia akcja:

Piotrusiowe serduszko musi bić - tak właśnie uważamy, dlatego przyłączyliśmy się do akcji.

 

 • czwarta akcja

  XII edycja akcji „Orawa Dzieciom Afryki” 06. 2013r., po raz drugi przekazaliśmy rękodzieło z naszej pracowni, by wesprzeć dzieciaki z Afryki. Nasza praca została wylicytowana za bardzo dobre pieniądze :) . Co bardzo nas cieszy.

   

 • piąta akcja:

  XIII „Orawa Dzieciom Afryki” 01.06.2014r. ponownie wspierała bezdomne dzieciaki z Sierra Leone, nie mogło nas tam zabraknąć. Przekazaliśmy na ten cel specjalny projekt orawskie rękodzieło.

   

 •  szósta akcja:  

  W lipcu 2014r. wsparliśmy dzieciaki z Klubu dla Dzieci Akcji Humanitarnej Życie, wysyłając im paczkę z naszym rękodziełem. Dochód z jego sprzedaży  zasilił fundusze potrzebne do organizacji wakacyjnego wyjazdu dla dzieci do zaprzyjaźnionego Klubu z Niemiec.

Apel: 

Bardzo chętnie pomagamy potrzebującym dzieciom, więc jeśli prowadzisz jakąś akcję pomocy,  a nasze rękodzieło przydałoby się na kiermaszu, skontaktuj się z nami. W miarę naszych możliwości postaramy się coś przekazać.

Brak komentarzy: