poniedziałek, 19 stycznia 2015

ORAWSKI PROJEKT

Miło nam o tym pisać, że 2014r. nawiązaliśmy współpracę z Księdzem Proboszczem Zbigniewem Ziębą i Parafią Św. Łukasza w Lipnicy Wielkiej. Musimy jednak się przyznać, że ciężko było wstrzymywać  się i nie chwalić całemu światu przez te wszystkie tygodnie, ale umowa to umowa. To miała być grudniowa niespodzianka i prezent dla dzieci, dlatego nie pisaliśmy o tym na blogu, ani też nie pokazywaliśmy zdjęć zakładek. Mieliśmy zaszczyt na prośbę Księdza Proboszcza  opracować i przygotować 250 zakładek z wzorami orawskimi. Zakładki z drugiej strony ozdobione fragmentem z Ew. Łukasza i Dziejów Apostolskich. Księgi Nowego Testamentu wybrane nieprzypadkowo. Napisał je Św. Łukasz, który jest w herbie Lipnicy Wielkiej i nazwie Parafii. To wspaniałe, że są ludzie, którym  tak bardzo zależy na zachowaniu w pamięci szczególnie tych młodych mieszkańców Orawy ich tradycyjnych wzorów ludowych. Niektóre z nich już nieco zapomniane, ale mamy nadzieję, że dzięki temu projektowi odświeżone. Nie będziemy ukrywać, że tak nas zainspirował Ksiądz Zbigniew i zachwycił ten projekt, że zaraz powstały inne orawskie cudeńka .... ale to już w kolejnym wpisie. 
To było dla nas bardzo duże zamówienie, duże wyzwanie ale też i niesamowita przygoda. Przez wiele tygodni trwała intensywna praca nad zakładkami, dbaliśmy o to by każda sztuka była wykonana ze starannością, na każdym etapie jej powstawania, od wyboru materiału po ostatnie wykończenia. Darowiznę, którą otrzymaliśmy za zrobione zakładki przeznaczyliśmy na zakup materiałów do Pracowni, ale również zakup sprzętu AGD do naszego Domu.
Poniżej kilka zdjęć efektów naszej pracy.
Chętnych zapraszamy można u nas nabyć takie zakładki i zarazem wspomóc podopiecznych Winiarczykówki - cena za szt. to 12 zł. + koszty wysyłki.


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  • Działamy dzięki darczyńcom, zachęcamy bądź jednym z nich. Jeśli podoba Ci się to co robimy możesz nas wesprzeć. 
  •  Można nam pomóc - przekazując 1% lub wysyłając linka do tego wpisu, umieszczając nasz plakat na 1% na swojej stronie lub na swoim koncie na którymś z portali społecznościowych. Zainteresowanym wysyłamy ulotki (w tym celu prosimy o kontakt: tcorawa@gmail.com). Zachęcamy i prosimy o pomoc

  •   Przekaż darowiznę na nr konta:
  • PEKAO SA Nowy Targ 93 1240 1574 1111 0010 5339 9004
    • można także skorzystać ze sprawdzonego przez naszych darczyńców kanały DOTPAY

    Darczyńcom z całego serca dziękujemy

    Brak komentarzy: